viesbucio_pastatas_ziema-1.jpg

viesbucio pastatas parkas

„Grafo Zubovo“ viešbutis-restoranas įsikūręs restauruotame XIX amžiaus Grafo Zubovo dvare, Bubių gyvenvietėje.

saugomas

Šis dvaras yra įtrauktas į saugomų paveldo objektų sąrašą, jį rekonstruojant buvo išsaugotas pastato autentiškumas.

Nedidelis ir jaukus viešbutis siūlo tai, ko visi labiausiai ieškome – namų šilumą ir išskirtinį dėmesį bei nepriekaištingą aptarnavimą kiekvienam svečiui.

Idealiai tinka svečiams, norintiems patogiai ir ramiai pailsėti, gerai praleisti laiką, mėgstantiems gerą bei skanų maistą.

Archeologiniai kasinėjimai rodo, kad Bubiuose V a. jau gyventa. XVI a. Bubiai buvo Aukštelkų valsčiaus sodyba (viensėdija), XVIII a. II pusėje tapo kaimu.

Bubiai pradėjo formuotis po paskutiniojo 1795 m. Lietuvos ir Lenkijos Respublikos padalijimo, kai Rusijos imperatorė Jekaterina II Bubius, kaip ir visas Šiaulių apylinkes, padovanojo savo meilužiui Platonui Zubovui. Šiam mirus dvarą paveldėjo jo brolis Dmitrijus Zubovas, vėliau jo sūnus Nikolajus Zubovas.
Plačiašakė grafų Zubovų giminės veikla Lietuvoje tęsėsi du šimtmečius – ištisą epochą. Per šią epochą Zubovai nuėjo sudėtingą metamorfozės kelią – nuo Rusijos imperinių tikslų vykdytojų iki nuoširdžių Lietuvos patriotų. Grafai Zubovai padarė daug gero Lietuvai – jie rėmė švietimą, kultūrą, o lietuviškos spaudos draudimo laikotarpiu, teikė pagalbą knygnešiams. Taip pat prisidėjo steigiant „Aušros“ muziejų. Dmitrijaus Zubovo, kuris gyveno Bubiuose, žentas Č. Liutikas buvo pirmasis muziejaus direktorius.

UAB „Averita“